
| Part Status | Not For New Designs |
|---|---|
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 4MHz |
| Connectivity | I²C, SPI |
| Peripherals | LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 25 |
| Program Memory Size | 7KB (4K x 14) |
| Program Memory Type | OTP |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 176 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4 V ~ 6 V |
| Data Converters | A/D 5x8b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Package / Case | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 68-PLCC (24.23x24.23) |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |