
| Part Status | Active |
|---|---|
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 8MHz |
| Connectivity | - |
| Peripherals | POR, WDT |
| Number of I/O | 5 |
| Program Memory Size | 1.5KB (1K x 12) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 41 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2 V ~ 5.5 V |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x3) |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |