
| Part Status | Obsolete |
|---|---|
| Touchscreen | 4 Wire Resistive |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Interface | Parallel |
| Voltage Reference | - |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 5mA |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-QSOP |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |