
| Part Status | Obsolete |
|---|---|
| Core Processor | 80C51 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 48MHz |
| Connectivity | SmartCard, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | LED, POR, WDT |
| Number of I/O | 46 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 768 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 64-QFN |
| Supplier Device Package | - |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |