AD5770RBCBZ-RL7
- 型号
- AD5770RBCBZ-RL7
- 制造商
- Analog Devices Inc.
- 描述
- IC DAC 14BIT A-OUT 49WLCSP
- 数据表
-
- 所属分类
- IC产品
支付方式
送货服务

产品详情
| Part Status | Active |
|---|
| Number of Bits | 14 |
|---|
| Number of D/A Converters | 6 |
|---|
| Settling Time | 13µs (Typ) |
|---|
| Output Type | Current - Unbuffered |
|---|
| Differential Output | No |
|---|
| Data Interface | Serial, SPI |
|---|
| Reference Type | External, Internal |
|---|
| Voltage - Supply, Analog | 2.9V ~ 5.5V |
|---|
| Voltage - Supply, Digital | 2.9V ~ 5.5V |
|---|
| INL/DNL (LSB) | ±6.5 (Max), ±1 (Max) |
|---|
| Architecture | Current Steering |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
|---|
| Package / Case | 49-WFBGA, WLCSP |
|---|
| Supplier Device Package | 49-WLCSP (4.04x4.04) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|