STA1085EOATR
- Part Number
- STA1085EOATR
- Manufacturers
- STMicroelectronics
- Description
- LFBGA16X16X1.7 361 F
- Datasheet
-
STA1085EOATR.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | ARM® Cortex®-R4 |
|---|
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
|---|
| Speed | 450MHz |
|---|
| Co-Processors/DSP | ARM® Cortex®-M3 |
|---|
| RAM Controllers | SDRAM |
|---|
| Graphics Acceleration | Yes |
|---|
| Display & Interface Controllers | LCD, Touchscreen |
|---|
| Ethernet | - |
|---|
| SATA | - |
|---|
| USB | USB 2.0 (1) |
|---|
| Voltage - I/O | 3.3V |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
|---|
| Security Features | - |
|---|
| Package / Case | 361-LFBGA |
|---|
| Supplier Device Package | 361-LFBGA (16x16) |
|---|