MC9S08QA4CFQER
- Part Number
- MC9S08QA4CFQER
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DFN
- Datasheet
-
MC9S08QA4CFQER.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | S08 |
|---|
| Core Size | 8-Bit |
|---|
| Speed | 20MHz |
|---|
| Connectivity | - |
|---|
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
|---|
| Number of I/O | 4 |
|---|
| Program Memory Size | 4KB (4K x 8) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | - |
|---|
| RAM Size | 256 x 8 |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
|---|
| Data Converters | A/D 4x10b |
|---|
| Oscillator Type | Internal |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
|---|
| Supplier Device Package | 8-DFN-EP (4x4) |
|---|