MC56F82646VLF
- Part Number
- MC56F82646VLF
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
- Datasheet
-
MC56F82646VLF.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | 56800EX |
|---|
| Core Size | 32-Bit |
|---|
| Speed | 100MHz |
|---|
| Connectivity | SCI |
|---|
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
|---|
| Number of I/O | 39 |
|---|
| Program Memory Size | 64KB (32K x 16) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | - |
|---|
| RAM Size | 8K x 8 |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |
|---|
| Data Converters | A/D 10x12b |
|---|
| Oscillator Type | Internal |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|
| Package / Case | 48-LQFP |
|---|
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
|---|