AT49LD3200B-13TC.pdf

| Part Status | Obsolete |
|---|---|
| Memory Format | FLASH |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Size | 32Mb (1M x 32, 2M x 16) |
| Speed | 75MHz |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TC) |
| Package / Case | 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Supplier Device Package | 86-TSOP II |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
